Temmuz 02, 2010

2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı.

Ateşi bulanlar utandı.Ateş utandı.O canları diri diri yakan şeriatçı faşistler utanmadı bi tek...   Sivas Katliamı ya da Madımak Olayı, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş olan Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli'nin yakılması ve 35 yazar, ozan, düşünür ile iki otel çalışanının yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetmesi ile sonuçlanan olaylardır... 
   
Ama en önemlisi insanlık ayıbıdır. Tarihin en büyük kara lekelerinden biridir.
Bu lekeyi kabul etmek için "ALEVİ" olmaya gerek yok... Sadece yüreğinizde insanlık namına birkaç damla sevgi,normal düzeyde bir beyniniz ve vicdanınız varsa siz de bu olayı kınayanlardan olursunuz.Herkes farklı şeyler düşünebilir.Düşüncelerin çakışması doğaldır ki zaten de demokrasi dediğimiz şey de bunu gerektirir, biraz hoşgörü... Sırf sizden farklı düşündükleri ya da sadece "düşündükleri" için insanlar diri diri yakılacaksa ve siz buna gerekçe olarak dini gösteriyorsanız,lanet olsun size de "sizin" din anlayışınıza da !


   "Madımak'ta ölenler için kıllarını kıpırdatmayanlar ve hatta canlarımız yanarken ağızlarından salyalar saçarak tezahurat yapıp alkış tutanlar hepinize lanet olsun! Sivas il jandarma alay komutanı hiç bişey yapmadığın için lanet olsun! Yananlar can havliyle BBP binasının camından girmeye çalışırken onları tekmeleyen BBP'lilere lanet olsun! Bu olayın sorumlusu provakatörlere, işin içinde eli olan derin devlete lanet olsun! Olayın sorumlusu 1978 Maraş Katliamı'ndaki gibi devletin işidir. 8 saat boyunca canlarımız susuzluktan çatlarken hiçbir şey yapılmadı. Yiğitlik midir emanet cana kıymak? Yiğitlik midir bir tutam ışığı kör bıçakla koparıp karanlığa kurban etmek? Din adına daha kaç dinsizlik yapılacak? Pir Sultan'lar ölmez, binler yetişir! 2 Temmuz 1993'ü unutmadık, unutturmayacağız! " -alıntıdır-2 yorum:

  1. asla insan olmayı öğrenemedilerki insanlıktan bahsedelim onlara. Asla düşünmedilerki. Asla o ufak kafalarını kaldırıp bakmadılarki.

    o gün orda aydınlarımız ölmedi. ülkemizin aydınlığı öldü. ülkemizi yaktılar kendince sebepleri adına.

    ve halada yakıyolar aslında. o aydınları bugun bile unutturmaya çalışıyolar. başarılı olurlarmı kim bilir? aslında 'çoğunluk' unuttu bile. çoğu genç öğrenmedi bile. belkide çoktan başarılı olmuşlardır. ama hatırlayan bir kişi bile olduğu sürece asla başarmış olamayacaklar. unutulmayacak. ne yaptıkları ne yapılanlar nede yapılacaklar. nede o aydınlarımız

    YanıtlaSil
  2. "çoğu genç öğrenmedi bile." en çok da buna üzülüyorum..

    YanıtlaSil

Ahh ölürüm sizee..


MusicPlaylistView Profile
Create a playlist at MixPod.com